Diyarbakır Bilardo Günlerinde Kazanan Lütfi Çenet Oldu

Diyarbakır'da kazanan Lütfi Çenet oldu

Bodrum’da düzenlenecek 3.Etap öncesi son ciddi prova için Diyarbakır’da gerçekleşti. Bu yıl 5.si düzenlenen Geleneksel Diyarbakır Bilardo Günleri’nde kazanan Lütfi Çenet oldu.

Finalde Ahmet Alp ile karşılaşan ve mücadeleyi 40-33 (24) kazanmayı başaran Çenet, hem 168 kişilik bu büyük organizasyonda 1.lik kupasını kaldırmayı başardı hem de 6000 TL’lik büyük ödülün sahibi oldu. Finalde Çenet’e boyun eğmekten kurtulamayan Ahmet Alp ise turnuvayı 2. olarak tamamladı ve 4000 TL’lik ödül ile evine döndü.

Turnuvada 3.lüğü ise Birol Uymaz ve Can Çapak paylaştılar. Birol Uymaz şampiyon Lütfi Çenet’e 40-37 (30) kaybederken, Can Çapak ise Ahmet Alp’e 40-40 (22) biten mücadele sonrası penaltı atışlarında 3-2 mağlup oldu. 3.lüğü paylaşan Uymaz ve Çapak turnuvadan 2000 TL para ödülü alarak ayrıldılar.

Türkiye’nin her bir köşesinden oyuncunun yer aldığı bu geniş çaplı organizasyon diyarbakır elemeleri ile start almıştı. Diyarbakır elemelerini geçmeyi başaran sporcular 96 kişilik ana turnuvada oynamaya hak kazandılar. Eleme sistemi ile devam eden organizasyon 24 kişi kalıncaya kadar devam etti. 8 Fix sporcu ile birlikte son 32 belli oldu. Çekişmeli mücadelelere sahne olan Diyarbakır Bilardo Günleri Lütçi Çenet ‘in şampiyonluğu ile son buldu.

3.Etap öncesi bu ciddi provada mutlu sona ulaşan Çenet, Bodrum için iyi bir moral depoladı. Çenet’i ve dereceye giren tüm sporcuları tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account